Beslenme alışkanlıkların sadece sağlık durumunu ele vermiyor. Satın aldığın ve tükettiğin ürünler aslında doğaya ne kadar zarar verdiğinin de göstergesi! Sürekli büyük marketlerden ısıl işlem görmüş gıdaları tüketenler ile doğal ürünleri tercih edenler arasında dağlar kadar fark var. Sen de beslenme alışkanlarınla doğaya destek olduğunu gösterebilir ve sürdürülebilir tarımı destekleyebilirsin. Nasıl mı? Aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak çevre için sağlık dolu bir adım atmaya başlamalısın.

Sağlık Doğada Saklı!

Daha sağlıklı hissetmenin sırrı doğadan geçiyor. Doğal üretim sürecinden geçen her gıda, vücudun için altın değerinde! Hem doğayı korumak, hem de sağlığına öncelik vermek istiyorsan sürdürülebilir tarımı desteklemelisin. Nergistepe Çiftliği’nde üretilen zeytin, zeytinyağı, doğal un ve turşu gibi gıdalar en doğal süreçlerden geçerek sofrana ulaşırlar. Bu süreçte kimyasalların kullanılmaması, ısıl işlem tercih edilmemesi gibi etkenler doğayı korumana yardımcı olacak ve daha etik bir beslenme tarzı benimsemiş olacaksın. Nergistepe Çiftliği’nin sloganı ‘Sağlık Doğada Saklı’, tam bu etik beslenme anlayışını destekler cinsten!

Dondurulmuş gıdadan uzak dur

Dondurulmuş gıdaları hazırlamak ve muhafaza etmek büyük bir enerji ihtiyacı yaratır. Bu nedenle doğal ve ekolojik hayat beslenme tarzını benimseyen kişiler dondurulmuş gıdalar yerine taze ürünleri tercih ederler. Sen de ısıl işlemden uzak durmak, marketlerin dondurucu reyonlarını es geçerek daha sağlıklı beslenme düzenine geçiş yapabilirsin.

Akdeniz beslenme tarzıyla tanış

Dünyadaki en sağlıklı mutfak olarak bilinen Akdeniz mutfağı, günden güne daha popüler bir hale geliyor. Sağlıklı ve doğal yaşam tarzının daha çok yayılması ile birlikte Akdeniz mutfağı daha değerleniyor. Akdeniz tarzı beslenmenin olmazsa olmazı doğal zeytinyağı! Doğal zeytinyağı tüketmek, vücut bağışıklılığını geliştirecek ve kalp rahatsızlıklarını kontrol altına almana yardımcı olacaktır. Ege’de yetişen Nergistepe Çiftliği Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı, çiğ tüketim için en uygun zeytinyağlarından biri! Salatalarına, mezelerine ve zeytinyağlı yemeklerine ekleyebileceğin bu zeytinyağı, seni daha dinamik hissettirecek ve doğayı korumana yardımcı olacak.