Cilt bakımı denilince aklına pahalı kremler, maskeler gelmesin. Doğal ve içeriğine güvendiğin ürünleri cilt bakımında gönül rahatlığı ile kullanılabilirsin. Bugün geçmişten günümüze gelen en iyi cilt bakım ürünü olarak görülen zeytinyağını ele alıyoruz. Çevremizden en çok duyduğumuz sorulardan biri de ‘ zeytinyağı yüze sürülür mü?’ Tabii ki sürülür! Güvenle yediğin zeytinyağı, cilt bakımında da önemli rol oynayan bir içerik. Cildine bakım yapan ve nemlendiren zeytinyağını cilt bakım rutininden eksik etmemelisin.

Zeytinyağının cilde faydaları

Zeytinyağı cildimiz için oldukça güçlü bir antioksidan ve E vitamini kaynağı olarak biliniyor. Zeytinyağını nemlendirici olarak cilde uygulamak, cildi derinlemesine nemlendirir ve dolgunluk kazandırır. Biliyorsun, cildimiz kendini geceleri yeniler. Her 28 günde cilt hücreleri yenilenerek ciltte daha natürel ve pürüzsüz bir görünüm oluşur. İşte zeytinyağı kullanmak da bu yenilenmeyi destekleyerek cildin daha taze ve kusursuz görünmesine yardımcı oluyor.

Zeytinyağını sadece yüzünü nemlendirmek için değil, vücut yağı olarak da kullanabilirsin. Vücudundaki kuruluk, pul pul dökülme ve kaşıntı sorunlarını yatıştırmak için zeytinyağını her banyo sonrası kullanmanı öneriyoruz.

Zeytinyağı ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Zeytinyağı ile cilt bakımı yapmak çok basit. İlk olarak cildini temizle. Daha sonra avucuna birkaç damla zeytinyağı al ve avucunda ısıt. Sonrasında elini yüzüne götürerek tüm yağı cildine masaj yaparak yedir. Zeytinyağı cildinde hızlı emilir, yapış yapış bir his kalmaz.

Zeytinyağı ile cildine peeling yapmak için bir tatlı kaşığı yağı, bir tatlı kaşığı şekerle karıştır. Şeker granülleri gözeneklerinin açılmasına ve cildinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Zeytinyağı da cildini besleyerek kuru ve sert görünümü alıyor.

Zeytinyağını maske olarak kullanmak istersen gece yatmadan önce bir pamuğa zeytinyağını dök ve cildine yay. Gece boyunca cildine nüfuz eden zeytinyağı cildindeki ince kırışıkların azalmasına ve cildinin daha genç görünmesine yardımcı olacak. Formülündeki E vitamini, polifenoller ve fitosterol yüzünü nemlendirirken aynı zamanda cildindeki leke görünümlerinin de eşitlenmesini sağlıyor.

Zeytinyağı hangi cilt tipi için önerilir?

Zeytinyağı bakımı kuru ve normal ciltler için ideal! Eğer aşırı yağlı bir cildin varsa zeytinyağını haftada bir iki kere cildine sürmeni öneririz.

Cilt bakımı için zeytinyağı seçerken en doğal ve katkısız ürünlere yönelmelisin. Derimizden, gözeneklerimizden geçen ürünler sağlığımızı direkt olarak etkileyebilir. Nergistepe Çiftliği’nde üretilen doğal zeytinyağı, ciltte hassasiyet oluşturmadan nemlenmesini sağlıyor. Ciltteki radikallerle savaşıyor ve erken yaşlılık belirtilerini önlüyor. Düzenli olarak cildine Nergistepe Zeytinyağı ile bakım yaptığında cildinin daha uzun süre genç ve dinamik göründüğünü fark edersin.