Çevremizdeki herkesin gündeminde ev ekonomisi var. Eminiz sen de ev ekonomisini korumak, daha az bütçeyle daha kaliteli alışveriş yapmak istiyorsun. Neyse ki internet alışverişi artık çok ilerledi ve daha ekonomik alternatifleri kolaylıkla bulabiliyoruz! İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat ettiğimizi ve fiyat/fayda ürünleri nasıl bulduğumuzu tek tek seninle paylaşıyoruz. Sen de aşağıdaki ekonomik internet alışverişi tüyolarından ilham alarak ev ekonomisini koruyabilirsin.

Kampanyaları takip et

Günden güne artan market fiyatları ev ekonomisini şaşırtmamasın. İnternetten alışveriş yapmanın en avantajlı yolu fiyatları takip ederek daha ekonomik seçenekleri sunması. Almak istediğin ürünlerin fiyatlarını kaydet ve bildirimlerini aç. Fiyatlar düştükçe yani almak istediğin ürün indirime girdiğinde stoklu alışveriş yaparak daha ekonomik harcamalar yapabilirsin.

Gıda paketlerini tercih et

Çoklu ürün satın almak hem daha ekonomik hem de daha ekolojiktir. Çünkü tek seferde çoklu alışveriş yaptığında daha az transfer enerjisi harcanacak ve karbon ayak izi oranın düşecektir. Nergistepe Çiftliği’nin çoklu paketlerini araştırarak evinin ihtiyacı olan ürünleri daha ekonomik fiyatlara bulabilirsin. Zeytinyağı alırken büyük şişeleri tercih etmek ve aynı markanın birkaç farklı ürününü almak her zaman daha ekonomik sonuçlar çıkarır.

Butik işletmeleri keşfet

Süper market alışverişi yapmak her zaman en ekonomik seçenek değildir. Yerel, butik ve küçük işletmeleri keşfederek daha makul fiyatlara daha lezzetli gıdalar alabilirsin. Bu konuda Nergistepe Çiftliği’nde satılan ürünleri incelemeni öneririz. Doğal zeytinyağı fiyatlarını market fiyatları ile kıyasladığında daha ekonomik olduğunu görebilirsin. Ayrıca, markette satılan ürünlerin raf ömürlerinin daha uzun olması için ısıl işlem uygulandığını da unutmamalısın.

Yorumları oku

İnternetten alışverişin en keyifli yanlarından biri de yorumları okumak! Gerçek kişilerin yazdığı yorumlara göre mutfak alışverişini yaptığında daha az risk almış oluyorsun. Eğer almak istediğin ürünlerde yorum yoksa, mutlaka satıcıya ulaşarak aklındaki soruları yöneltebilirsin. İnternetten alışveriş yaptığın zaman, sen de kullanıcı yorumlarını yazarak fikirlerini paylaşmayı unutmamalısın.