En iyi zeytin üreticileri arasında gösterilen Nergistepe Çiftliği’nin sırrını açıklamaya geldik. Siyah ve yeşil çizik zeytin denilince akla ilk gelen yerli üreticilerden biri olan Nergistepe Çiftliği’nin ünü günden güne yayılıyor. E-ticaret sitelerinde de bulabileceğin Nergistepe zeytinlerini bugün yakın markajımıza aldık. Klasik zeytinlerden ne farkı var? Nergistepe zeytinlerini bu kadar özel kılan nedir?

Verimli topraklar

Aydın’ın Söke ilçesine has olan zeytinlerini başka topraklarda yetiştirmeye ne gerek var? Söke’de üretimi yapılan Yağda Limonlu Çizik Yeşil Zeytin’in tadına bakanlar bir daha başka yeşil zeytin yemek istemiyorlar. Söke’nin toprak verimliliği, denizden aldığı rüzgar ve efsanevi zeytin ağaçlarının birleşimi sizlere en iyi zeytini sunuyor.

Uzman bir ekip

Nergistepe Çiftliği’ni bu kadar özel kılan özelliklerin başında tabii ki uzman ekibi geliyor. Sürdürülebilir tarımı destekleyen ve her adımda doğallığa öncelik veren Nergistepe ekibi, en lezzetli zeytini doğru yöntemlerle korumayı ve paketlemeyi başarıyor.

Doğası gereği oldukça faydalı olan naturel zeytine ulaşmak günden güne zorlaşıyor. Zeytinlerin içine eklenen kimyasallar ve raf ömrünü uzatmak için yapılan ısıl işlem zeytinleri bozabiliyor. Nergistepe Çiftliği’nde ise zeytinler özenle, elle toplanarak en doğal yöntemlerle hazırlanıyor. Bu nedenle Nergistepe zeytinlerini tadanlar, market zeytinlerini evlerine sokmuyorlar.

Doğru teknik

Nergistepe zeytinlerinin popüleritesi doğal zeytin üretim aşamalarından geliyor. Zeytinler ilk önce elle topladıktan sonra doğal yöntemlerle hazırlanıyor. İlk aşamada özenle seçilmiş kaliteli zeytinleri yıkama işleminden sonra doğal fermantasyona bırakıyoruz. Tanklarda, hijyenik koşullarda, belirli süreler içerisinde sık sık kontrol edilerek olgunlaştırıyoruz. Sonrasında zeytinler acı suyundan arınıp tatlandığında, tam doğru zamanda kuyulardan alınıyor.

Nergistepe zeytinleri, hiçbir kimyasal süreçten geçirilmeden ve el değmeden cam kavanozlarda ambalajlanıyor. Şimdi sağlıklı zeytin yeme zamanı!