Nergistepe Çiftliği 1948‘den beri geniş alanda pamuk ve buğday tarımı ile uğraşan şirketimiz son 20 yılda zeytin yetiştiriciliğinde de önemli aşamalar kaydetmiştir.

Nergistepe Çiftliği’nin amacı, doğal yöntemlerle çiftliğimizde ürettiğimiz zeytin ve zeytin yağlarımızı direkt olarak siz müşterilerimizin sofralarına ulaştırmaktır. Marketlerde satılan zeytin ve zeytinyağlarında raf ömrü kaygısı olduğundan bu ürünlere ısıl işlem uygulanabiliyor. Nergistepe Çiftliği olarak bizim farkımız ise ürettiğimiz zeytin ve zeytinyağlarının tamamen doğal olmasıdır. Çünkü aldığınız ürünler sizin siparişinize özel paketlenir. Nergistepe Çiftliği’nden aldığınız zeytin ve zeytinyağlarını en taze ve en doğal haliyle tüketebilirsiniz. Ürünlerimiz siparişe özel paketlendiği için marketlerde değil sadece web sitemiz üzerinden satışa sunulur.

Şimdilik zeytin ve zeytinyağı ile başladığımız sağlıklı ürün portföyümüz zaman içerisinde yeni ürünlerle daha da zenginleşecektir.

Doğal yöntemlerle toplanan zeytinlerimiz boylarına göre farklı gruplara ayrılır ve salamura tanklarına tuzlu su içerisine konur. Tanklarda, hijyenik koşullarda, belirli süreler içerisinde sık sık kontrol edilerek olgunlaştırılır. Sizlere marketlerdeki raf ömrü kaygısı ile ısıl işlem ve koruyucu uygulanmış ürünler yerine, hiçbir kimyasal madde içermeyen ve ısıl işlem uygulanıp lezzeti ve aroması bozulmamış sağlıklı ürünleri ulaştırmaya çalışıyoruz.

Zeytin tarımını İyi Tarım Uygulamaları sertifikamızın gerekliliklerini yerine getirerek ve damla sulama yöntemi ile minimum miktarda su kullanarak yapmaya çalışıyoruz. Zeytin üretiminde zeytin bahçesinin konumunun deniz rüzgarlarına açık ve toprağın zeytin ağacının isteklerine uygun olması çok önemlidir. Bahçemiz tüm bu koşulları fazlası ile karşılamaktadır.