En iyi diyet listelerine baktığımızda işin gizli kahramanın aslıda toz biber olduğunu görüyoruz. Toz biberin faydalarından yararlanmak için sen de diyet listesine kırmızı toz biberi ekleyebilirsin. Pratik ve kolay kilo verme yöntemi olarak metabolizmayı çalıştıran önemli baharatlar, gün içinde sana enerji verirken tok hissetmene de yardımcı oluyorlar. Toz biber diyetini 3 günlük olarak da yapabilir veya rutin beslenme düzenine ekleyebilirsin. Tabii toz biberin faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ve en doğal toz biberi de bulman gerekiyor. Toz biber diyetini uygulamak senden, toz biber önerisi bizden!

Toz biber diyeti nedir?

Toz biberin metabolizma hızlandırıcı etkisinden yararlanmak için yemeklere ve yoğurtlara mutlaka biraz toz biber eklemelisin. Eğer mümkünse yağ yakma sürecinde acı kırmızı toz biber kullanmanı öneririz. Toz biber diyeti yaparken, yemeklerine ve kahvaltına da fazladan toz biber eklemeden bizce sakınca yok! Günlük olarak 2-3 yemek kaşığı kadar toz biberi tüketebilirsin.

Yağ eriten ve metabolizmayı hızlandıran toz biber diyeti için gece uyumadan önce bu tarifi mutlaka denemelisin. Hafif akşam yemeğinden sonra bu karışımı yemeli ve sonrasında sabaha kadar su haricinde bir şey tüketmemelisin. Biliyorsun, uzmanlar akşam 18:00’den sonra yemek yenmesini önermiyor.

Toz biber diyeti nasıl yapılır?

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı ev yapımı toz biber
  • Bir kase yoğurt
  • Yarım limon suyu

Yapılışı:

Malzemelerin hepsini bir kasede karıştır ve 18:00-19:00 arası bu karışımı tüket. Yoğurtlu ve toz biberli karışımdan sonra gece boyunca atıştırmalıklardan uzak durmalısın.

Toz biber diyeti faydaları

Toz biber diyetinin en önemli faydası az porsiyonla kendini daha uzun süre tok hissedebilirsin. Böylece daha hızlı yağ yakımı sağlanır ve karın bölgesinde toplanan ödemlerinden da hızlı bir sürede kurtulabilirsin. Toz biberin içeriğindeki antioksidan hücre yenilenmesine de yardımcı oluyor. Bu nedenle toz biber tüketenler kendilerini daha dinç ve genç hissedebiliyorlar.

Toz biberin faydalarından birkaçı da metabolizmayı hızlandırmak, yağ yakımı sağlamak ve vücut sıcaklığını arttırmak. Bu nedenle diyetisyenler her zaman öncelikli olarak yemeklere biraz toz biber karıştırmanı tavsiye ederler. Bu ipucu sayesinde diyetinden daha etkili sonuç alabilirsin. Toz biber diyetiyle birlikte bol su tüketmek de beslenme düzeninin bir parçası olmalı!

Toz biber diyeti yapanlar dikkat!: Toz biber alırken market raflarında bekleyen paketli toz biberler yerine ev yapımı toz biberleri kullanmalısın. Nergistepe Çiftliği’nde üretilen doğal toz biberleri gönül rahatlığı ile tüketebilir, çocukların için de kullanabilirsin.