Toz biber tutkunları buraya! Yemeklerini daha lezzetli bir hale getirmek acılık ve karakteristik bir tat yakalamak için en iyi toz biberi bulmalısın. Evine yakın bir aktardan toz biber alıyorsan belki de en iyi toz biberle henüz tanışmadın demektir. Toz biber seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini ve en iyi toz biber önerilerini seninle paylaşıyoruz.

Toz biber nasıl seçilir?

Toz biber seçerken ilk önce nasıl bir tat aradığına karar vermelisin. Acı mı, az acı mı yoksa tatlı biber gibi paprika mı? Bize göre her yemeğe yakışan toz biber başka olabiliyor. Bu nedenle toz biber seçerken farklı içerikleri de değerlendirmeli, mutfağında yeni baharat kullanımlarına açık olmalısın. Toz biberi internetten alırken mutlaka kullanıcı yorumlarını okumalı ve güvendiğin üreticileri seçmelisin. Doğal yöntemlerle kurutulan biberler, en lezzetli tada sahip oluyorlar, bizden söylemesi!

En iyi toz biber nasıl olur?

En iyi toz biberin önemli noktası ne kadar doğal yöntemlerle kurutulup kurutulmadığıdır. Güneşte kuruyan biberlerin tadı çok daha iyi oluyor. Kimyasal işlemlerle kurutulan toz biberlerin daha mekanik ve klasik bir tadı olur. Ev yapımı kırmızı toz biberi tattıktan sonra bir daha markette satılan klasik biber karışımlarını almak istemeyebilirsin.

Toz biber önerisi

İnternetten kırmızı toz biber almak istiyor ama bir türlü istediğin doğallıkta bir toz biber bulamıyorsan sana Nergistepe Çiftliği’nin toz biberlerini öneririz. Az acı ve acı olarak bulabileceğin bu doğal toz biberler, tamamen doğal yöntemler ile kurutularak toz haline getirilmesiyle elde ediliyor. Ev yapımı toz biberlerin doğal rengi, kokusu ve yemeğine kattığı ekstra lezzeti görünce bize büyük bir teşekkür göndereceğine eminiz!