Hızlı kilo vermeye çalışmak ve hayatından bütün yağları çıkarmak sağlığın için olumsuz sonuçlar yaratabilir. Çünkü kilo verirken bir yandan da sağlığını korumak için vücudunun sağlıklı yağlara ihtiyacı vardır. Kilo vermek ve daha fit görünmek için yapılan örnek diyet listelerine baktığında her zaman zeytinyağını görürsün. Çünkü vücudundaki sağlıklı yap asitlerini düzenlemek için zeytinyağı en iyi seçenektir. Zeytinyağının içeriğindeki polifenol, hem sağlığını korur, hem de hızlı yağ yakımını destekler. Diyet yaparken zeytinyağını nasıl kullanman gerektiğini ve hangi zeytinyağlarını tercih etmen gerektiğini anlatıyoruz.

Neden diyet yaparken zeytinyağı tüketilmeli?

Diyet listelerinde önerilen yemekler genellikle zeytinyağı ile pişirilmelidir. Çünkü, zeytinyağı mideyi geç terk ettiği için vücutta uzun süre tokluk hissi yaratıyor. Böylece diyet yapanların acıkma atakları eskisi gibi oluşmuyor ve kan şekeri uzun süre dengede kalıyor.

Yağsız yemekler tüketmek vücutta sindirim sisteminin düzenli çalışmamasına ve regl döneminde düzensizlik gibi sorunları karşımıza çıkarır. Zeytinyağı tüketmemek, bağışıklık sistemini zedeler, unutkanlık yaratabilir ve en kötüsü birçok hastalığa karşı vücudu savunmasız bırakır. En iyi diyetisyenler, listelerinde mutlaka zeytinyağına yer vererek kişilerin daha sağlıklı bir şekilde kilo vermesini amaçlıyor.

Diyet yaparken zeytinyağı nasıl yenilir?

Diyet yaparken en sık gördüğümüz hataların başında zeytinyağının yanlış tüketimi oluyor. Zeytinyağının en sağlıklı ve verimli kullanımı için kızartmamak veya aşırı ısıya maruz bırakmamalısın. Zeytinyağını, yemeklere en son eklemeli ve pişirmemelisin. Kaliteli zeytinyağı vücudu yormaz ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Sağlıklı diyet yapmak için hayatından kızartma yöntemiyle pişen yemekleri çıkarmanı öneririz. Onun yerine salatalar, buharda pişen yemekler, zeytinyağlı yemekler ve şekersiz tatlıları yiyebilirsin. Zeytinyağı diyeti yapanlar günde bir kaşık zeytinyağını direkt olarak tüketerek sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına destek oluyorlar.

Diyet yapanlar için zeytinyağı önerisi

Diyet yaparken en sağlıklı ve katkısız zeytinyağını tüketmelisin. Sadece kilo vermek için değil daha sağlıklı ve fit bir yaşam sürmek için zeytinyağının katkısız olması çok önemli. Isıl işlem görmüş, kimyasallara maruz kalmış zeytinyağı vücudun için faydalı olmayabilir.

Nergistepe Çiftliği senin için en sağlıklı ve en katkısız zeytinyağlarını üretmek için çalışıyor. En uygun dönemde toplanan zeytinler, hijyenik tanklarda olgunlaştırılarak zeytinyağı üretimi yapılır. Doğal ve katkısız üretim için bu süreçlerde ısıl işlem uygulanmaz ve kimyasal maddeler kullanılmaz. Böylece zeytinyağı faydasından, lezzetinden ve aromasından bir şey kaybetmemiş olur. E diyet yaparken başka ne isteyebilirsin ki?